Начало Местен фокус В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града
6990
България

В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града

Музеен експонат на МиГ-17 отново е експониран в Ямбол. Съветският реактивен изтребител е върнат на старото си място, където стоеше преди години – край т.нар. Каргонски мост. Самолетът е монтиран пред бившата сграда на Организацията за съдействие на отбраната (ОСО), съществувала в периодите 1947 – 1968 г. и 1977 – 1992 г. Там сега се помещават Районната здравно-осигурителна каса и Районното управление на полицията – Тунджа.Новината беше оповестена с клипове и снимки в официалните фейсбук страници на кмета Валентин Ревански и Община Ямбол. "Изказваме искрена благодарност към ръководството на авиобаза "Безмер" за съпричастността и помощта при възстановяването на почти разрушения символ.

Автор: БТА / Редактор: | 10 Ноември 2025, 13:12 ч.
В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града
В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града
Снимка © БТА

Музеен експонат на МиГ-17 отново е експониран в Ямбол. Съветският реактивен изтребител е върнат на старото си място, където стоеше преди години – край т.нар. Каргонски мост. Самолетът е монтиран пред бившата сграда на Организацията за съдействие на отбраната (ОСО), съществувала в периодите 1947 – 1968 г. и 1977 – 1992 г. Там сега се помещават Районната здравно-осигурителна каса и Районното управление на полицията – Тунджа.

Работодатели в област Разград набират кадри за производство, търговия и услуг

Две произшествия с пострадали мотоциклетисти, при едно от които има и загинал

В село Праужда се проведе второто издание на Международния фестивал „Сл

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. През първия ден от астрономиче

Винарска изба „Боровица“ ще бъде домакин на 11-ото издание на Фес

Новината беше оповестена с клипове и снимки в официалните фейсбук страници на кмета Валентин Ревански и Община Ямбол. "Изказваме искрена благодарност към ръководството на авиобаза "Безмер" за съпричастността и помощта при възстановяването на почти разрушения символ. Реставрацията на МиГ-17 беше извършена от механици и военнослужещи от базата с разрешение от Министерството на отбраната", казват от местната власт. Връщането на самолета на старото му място е в резултат от проведено обществено допитване, отбелязва кметът.

През годините МиГ-17 няколко пъти смени мястото си в Ямбол, припомня . Няколко десетилетия беше пред сградата на ОСО. После беше преместен в района на военното поделение в местността Червен баир, но стана обект на честите набези и кражби в закритите казарми. През 2013 г. бе реставриран и изложен във външната експозиция на Музея на бойната слава. Тогава там бе преместен и учебно-тренировъчният L-29, който допреди това беше на ул. "Георги Раковски" в центъра на града.

Въпроси, свързани с управлението на общинската собственост и устройственото р

Европейската комисия даде положителна оценка на България относно четвъртото п

„Новото правителство на България ще продължи да изпълнява ангажиментите

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Челен удар между два леки автомобила затвори временно пътя между Свищов и свищовското село Вардим, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Произше ...
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година, съобщиха от Общинския съвет (ОбС) след края на днешното заседание.  Услугата ...
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община. Това заяви кметът на София Васил Терзиев, цитиран от пресцентъра на общинската админис ...
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Към днешна дата комплексните и значими язовири са запълнени с 5254,3 млн. куб. м вода, което представлява 80,39% от общия им обем. Това съобщи Министерството на околната среда и во ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество травми и е транспортиран в плевенска болница, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във ...
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Челен удар между два леки автомобила затвори временно пътя между Свищов и свищовското село Вардим, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Произше ...
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
Общинският съвет в Самуил даде съгласие за изплащане на данък върху добавената стойност (ДДС) в размер на 202 687 евро по проект за реконструкция и подмяна на вътрешната водопровод ...
Тикер в 01:29 ч.
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество трав ...
Начало Местен фокус
6990
България

В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града

Музеен експонат на МиГ-17 отново е експониран в Ямбол. Съветският реактивен изтребител е върнат на старото си място, където стоеше преди години – край т.нар. Каргонски мост. Самолетът е монтиран пред бившата сграда на Организацията за съдействие на отбраната (ОСО), съществувала в периодите 1947 – 1968 г. и 1977 – 1992 г. Там сега се помещават Районната здравно-осигурителна каса и Районното управление на полицията – Тунджа.Новината беше оповестена с клипове и снимки в официалните фейсбук страници на кмета Валентин Ревански и Община Ямбол. "Изказваме искрена благодарност към ръководството на авиобаза "Безмер" за съпричастността и помощта при възстановяването на почти разрушения символ.

| 10 Ноември 2025, 13:12 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града
В Ямбол отново експонираха изтребител МиГ-17 на старото му място в града
Снимка © БТА

Музеен експонат на МиГ-17 отново е експониран в Ямбол. Съветският реактивен изтребител е върнат на старото си място, където стоеше преди години – край т.нар. Каргонски мост. Самолетът е монтиран пред бившата сграда на Организацията за съдействие на отбраната (ОСО), съществувала в периодите 1947 – 1968 г. и 1977 – 1992 г. Там сега се помещават Районната здравно-осигурителна каса и Районното управление на полицията – Тунджа.

Новината беше оповестена с клипове и снимки в официалните фейсбук страници на кмета Валентин Ревански и Община Ямбол. "Изказваме искрена благодарност към ръководството на авиобаза "Безмер" за съпричастността и помощта при възстановяването на почти разрушения символ. Реставрацията на МиГ-17 беше извършена от механици и военнослужещи от базата с разрешение от Министерството на отбраната", казват от местната власт. Връщането на самолета на старото му място е в резултат от проведено обществено допитване, отбелязва кметът.

През годините МиГ-17 няколко пъти смени мястото си в Ямбол, припомня . Няколко десетилетия беше пред сградата на ОСО. После беше преместен в района на военното поделение в местността Червен баир, но стана обект на честите набези и кражби в закритите казарми. През 2013 г. бе реставриран и изложен във външната експозиция на Музея на бойната слава. Тогава там бе преместен и учебно-тренировъчният L-29, който допреди това беше на ул. "Георги Раковски" в центъра на града.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Сфера
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Местен фокус
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Местен фокус
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
На преден план
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Контекст
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
На преден план
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
В детайли
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Основна линия
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
В детайли
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
В детайли
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.